Тра ла ла евент - част 1

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от bayVasil на 19.7.15.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

Харесва ли ви или не идеята?

  1. Харесва ми

    94.0%
  2. Не ми харесва

    4.0%
  3. Писна ми от нови евенти

    2.0%
  1. bayVasil

    bayVasil Знаменитост

    "Бъгясало събитие"
    Здравейте драги колеги по „мотика”, бих желал да ви представя моята идея за едно временно събитие, което да е достъпно от ниво 2.
    И такаааааааааааааааааааа
    За събитието ще са необходими марули и чукове от изскачащите инструменти.
    Това събитие напомня на какво ли не, за това може при висок интерес да се направи с ваша помощ като „Комикс евента” с втора,трета и т.н. части, за това е и част 1.
    Няма да имаме специален прозорец със задачи.
    Новините и Варунуглавляка на площада в града ще ви изпращат на основното поле, където в ляво ще виждате лента на събитието:
    [​IMG]

    На четирите полета (основно, пусто, горска поляна и острова) ще изскачатдосадно любопитните Варунуглавляци.​

    [​IMG]
    (не повече от 4 Варунуглавляци на едно поле едновременно).
    Ще можете да ги видите да се появяват долу на рамката на играта или на горния край на полетата за засяване(близо до фермерската къща, торището или мелницата).
    Цъкнете на тях и им цапардосайте един чук. В зависимост от това къде го цапардосате - в зъбите, в нос, между очите, в челото - в замяна те ще ви дадат лек звездовъртеж, причерняващ звездовъртеж, звездовъртеж посред бял ден, фантастичен звездовъртеж.
    С всеки прибран звездовъртеж ще получавате и малка награда. Можете да цъкнете на него, за да я получите, но ако не го направите наградата сама ще изскочи след десетина секунди.

    Със засяването на марули, вие запълвате лентата (Маруломер) в малкото прозорче на събитието вляво. При обиране няма да получавате марули а ще ви бъдат отнети разстения на случаен принцип спрямо нивото (примерно сте на 46-то ниво, засадили сте 202 малки полета с марули, обиратиги и ви се отнемат 404 тикви а с ЯМЧ 808 броя).

    Освен наградите от всеки звездовъртеж ще има и големи награди, които ще можете да видите,като цъкнете на съответното число в лентата.
    Ако не желаете да ви се появяват повече Варунуглавляци, просто си изтрийте акаунта с помоща на съпорт.

    Дори и за приключите 4-те задачи от лентата на събитието, можете да продължите да цапардосвате Варунуглавяците,
    а те ще продължат да ви дават звзедовъртежи до края на събитието.

    Какви са наградите от звездопадите и от четирите задачи на събитието разгледайте по-надолу.
    Ето и накратко последователността:
    1. Садим марули и запълваме маруломера, а при обиранията събираме чукове.
    2. С тях цапардосваме Варунуглавляците.
    3. Те ни оставят подарък звездовъртеж от които получаваме всеки път малка награда.


    За изпъление на задачите ще са ви нужни:


    Задача

    Засяти полета с марули

    Награда

    1

    10000

    Отваряне на "Коралов риф"стикер

    2

    20000

    Приемане за "Ментор"стикер

    3

    30000

    Ред в Небесната градина „Ох леле майко”

    4

    40000

    Домашн любимец „Варунуглавляк”

    Отваряне на „Коралов риф” стикер

    [​IMG]

    Приемане за „Ментор”
    стикер

    [​IMG]


    Ред в Небесната градина „Ох леле майко”
    Тук могат да се поставят произволни предмети.
    Брой облаци:
    - размер 1*1 - 2 облака
    - размер 1*2 - 2 облака
    - размер 2*2 – 2 облака
    Бонуса при активиране на реда, е:
    - 1000 *марула
    - 10% повече ТО от разстение – марула – в продължение на 2 часа
    Повторно активиране на ред след 48 часа.

    Домашен любимец „Варунуглавляк

    [​IMG]
    · Когато домашния любимец с излюпи (след 7 дни) вие ще получите еднократно 1000ТО, 1000ТрТО и 10000МП.
    · След 12 часа ще е готов за обиране отново, вече ще получите автоматично изчистване на всички видове кеш + рефреш на всеки 5 минути в продължение на 2 часа.
    · Достъпно от ниво: 2
    · Може да се поставя само по един на поле.

    Ето и какво може да ви дадат звездовъртежите:
    (една от всичките изброени награди)


    Лек звездовъртеж

    Причерняващ звездовъртеж

    Звездовъртеж посред бял ден

    Фантастичен звездовъртеж

    1 Звезда
    1 Златен банан
    1 000 ТО
    1 000 ТрТО
    2 000 МП
    2 000 ТО
    2 000 ТрТО
    4 000 МП
    20 Тор
    40 Тор
    100 Вода
    150 Вода







    2 Звезди
    2 Златни банана
    2 000 ТО
    2 000 ТрТО
    4 000 МП
    2 Хлебче
    2 Юбилейна бутониера
    2 Кокошарник I – Жълт
    2 Производство на яйца I – Жълто
    2 Ябълка
    2 Бананова палма
    30 Тор
    60 Тор
    200 Вода
    300 Вода

    3 Звезди
    3 Златни банана
    3 000 ТО
    3 000 ТрТО
    6 000 МП
    3Ябълков мармалад
    3Лятна саксия
    2 Кокошарник II – Оранжев
    1 Зайчарник I- Жълт
    1 Свинарник I – Жълт
    1 Бобров бент Classic+
    2 Производство на яйца II – Оранжево
    1 Производство на ангора I – Жълто
    2 Ябълка ХЛ
    2 Слива
    2 Бананова палма ХЛ
    2 Кокосова палма
    40 Тор
    80 Тор
    300 Вода

    4 Звезди
    4 Златни банана
    4 000 ТО
    4 000 ТрТО
    8 000 МП
    3Тиквен мармалад
    3 Зимен венец
    4Кокошарник I – Жълт
    3Кокошарник II – Оранжев
    2 Зайчарник I- Жълт
    2 Свинарник I – Жълт
    2 Рибарник I - Жълт
    2 Бобров бент Classic+
    4 Производство на яйца I – Жълто
    3Производство на яйца II – Оранжево
    2 Производство на ангора I – Жълто
    1 Мандра I - Жълта
    1Ябълка ХЛЛ
    2 Слива ХЛ
    2 Каталпа
    1 Каталпа ХЛ
    1 Бананова палма ХХЛ
    3 Бананова палма ХЛ
    3Кокосова палма ХЛ
    2 Нар
    1 Нар ХЛ
    40 Тор
    80 Тор
    300 Вода
    Наградите се получават на случаен принцип. Загадъчни и тайнствени обори, строители и стръкчета са заменени с най-често падащите се спрямо нивото (ако съм пропуснал някое моля да бъда извинен) за да не губите 5 часа излишно чакане;)
     
    alexisto, Торнадо73, Eli1200 и 25 други харесват това.
  2. joujoujouj

    joujoujouj Полубог

    Поздравления! Чудесно разработена и добре представена концепция, но...наградният фон нещо куца, ами...ако беше заложил от "незаменимите" Бобров бент "Classic++" - на килограм (вече съм пристрастена към тях :inlove: и съм много разочарована, че тук липсват :cry:), сигурно щях да размисля!

    ПП: Особено ме блазни бонусът от небесния ред! И за стикерите е повече от ясно!
     
    MARV3000, Мариана07, bayVasil и 4 други харесват това.
  3. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    o_OЩе го играя заради редчето, нищо че вече имам 75, 72 от тях безсмислени и без това не си правя труд да ги обирам вече и стикерите не са за изпускане щото си ги събирам :p и за домашния любимец ще се пробвам нищо, че трябва да вися ден и нощ на компа...и да цъкам като луда кокошка щото нямам комбайн...
     
    Последна редакция: 20.7.15
    Мариана07, bayVasil, Mankata и 2 други харесват това.
  4. FrozenKiss

    FrozenKiss Познавач

    Аз ще го играя за домашния любимец, ще ми спести толкова чистене на кеш и рефреш, че просто не мога да устоя, а ако падне и някой кокошарник бонус няма да мога да спя от вълнение :inlove::D
     
    MARV3000, Мариана07, bayVasil и 3 други харесват това.
  5. desi232

    desi232 Посланик

    и аз съм навита,но ако пуснеш бобрите както спомена по горе joujoujouj че са ни малко във фермите
     
    bayVasil харесва това.
  6. milkoga1

    milkoga1 Господар

    ЕЕЕЕЕ,наистина се позабавлявах,поздравления.Даже отстрани ме поизгледаха доста странно как се хиля на монитора Ако вземат че се съгласят от БП,имаш почерпка от мен.
     
    lion8080, пионерче, georgiev и 7 други харесват това.
  7. karzil

    karzil Подрастващ автор

    Ще го играя с удоволствие до ентата му част на това събитиеxD. Дори и нощна смяна ще давам за марулките:inlove:
    Толкова тъпотии играх по инерция....:cry:
    Всичко е добре обмислено и изложено, най-вече домашният любимец! И редчето си го бива:music:
    И за да не отварям нова тема, предлагам Бай Васил да замени целия творчески екип на БП!
     
    MARV3000, desi232, FrozenKiss и 2 други харесват това.
  8. bayVasil

    bayVasil Знаменитост

    Ам не съм ги сложил, че да артиса и за 2-ра част;) то ако събера све простотии на БП в един евент ще трябва да го играем поне месец;) което ма подсеща, че трябва да спретна и предложение за есенен календар:music:

    Аз съм сигурен, че Невена ма е предлагала поне три пъти ама аз съм са дърпалxD
     
    tutifruti9, MARV3000, снукърʁбг и още 1 човек харесват това.
  9. tani1980

    tani1980 Полубог

    И аз подкрепям кандидатурата на Васко за творческият екип. xD
     
    Торнадо73 и FrozenKiss харесват това.
  10. Мариана07

    Мариана07 Старши болярин

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Това събитие е страхотно и супер невероятно - откога не ми са се падали каталпички! :p
    За следващото събитие освен Бобрите "Класик++" пусни и Каталпа ХХЛ, че от нея нямам. ;)
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    tutifruti9, MARV3000, черешка и 2 други харесват това.
  11. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    xDинтересно предложениеxDобаче смени зеленчука, че ще окъсаме за чукове :p
     
  12. joujoujouj

    joujoujouj Полубог

    Знаех си, че ще ми влезнеш в положение :D Тогава до "вторник", когато се надявам, че ще можем да си стиснем ръцете! ;)

    ПП: Само не се поддавай на провокации и да н'си посмял да смениш марулките...ще ми отнемеш половината радост, ей! :mad:
     
    tutifruti9 харесва това.
  13. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Ами кошника може да се купува примерно с монети М6(все е пари нали?)xD
     
    lion8080, ProletY, пионерче и 5 други харесват това.
  14. AIDA_78

    AIDA_78 Главен болярин

    Направо ме спечели с жълтото производство на яйца - то ми е слабост още от млада фермерка xD!!!
    Вторника мина, няма вест от Германско, ама според мен гълъба закъснява - съмнявам се, че ще пропуснат такава идея!
     
    FrozenKiss харесва това.
  15. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    Ще взема да се пристрастя към предложението и да насърча немския екип да обмисли ДОБРЕ предлОжения контекст.
    А теб да предупредя, ако случайно дойдат и спрат 2-3 черни джипа през дома ти и търсят байВасил, да знаеш, ще те вземат /не виждам друг вариант, щото не си за изпускане/.
    И да ги посрещнеш подобава, и да си приготвил мерудията, и питата....:music::D:p:music:
     
    tutifruti9, FrozenKiss и Valkaaa76 харесват това.
  16. fluffy__

    fluffy__ Стажант

    Надявам се автора няма да се обиди на едно предложение за модификация. Защо изскачащия инструмент, използван срещу Варунуглавляците да не е абсолютно нов, специално създаден за събитието - Мотика. Залагаш мотиката и Варунуглавляка я настъпва..
     
    Последна редакция: 24.7.15
    alexisto, MARV3000, yiн☯ и 3 други харесват това.
  17. kismit

    kismit Активен автор

    Васе, много идейно и добре разработено. Творецът в теб се е разкрил тук в цялата си прелест :)
     
    Мариана07, yiн☯ и bayVasil харесват това.
  18. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    Чета вашата дискусия и се чудя, бива ли БЪЛГАРИНЪТ да не признава никакви авторитети ? Затова държавата ни е на този хал !!!!!!!Кой от вас на мястото на Варун би се справил по-добре ? И като Ви е толкова смешно, нека е Байвасильоглавник , а не Варуноглавник ,ха , ха , ха ..........
     
  19. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Всеки има право на мнение и гледна точка,но когато процента мине 51,везните се наклоняват винаги в някоя посока,сам/а прецени накъде се накланят везните.
     
    lion8080, пионерче, MARV3000 и 6 други харесват това.
  20. ProletY

    ProletY Редовен

    Ако искаш на следващото събитие "Търговия и подаръци" да ти подаря една каталпа XXL и бобров бент Класик ++ щото вече не знам какво да ги правя