Премахване на менторството и компенсация

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от -niksan- на 18.3.19.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

да се премахнели и да бъдем ли компенсирани

  1. да

    9.5%
  2. не

    14.3%
  3. да, но искаме компенсация

    76.2%
  1. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Компенсация ,реда който ни са обещали ,при премахване на менторството ,на него да се слагат произволни цъкалки без да даваме лг.
    Всички който са били ментори или не са били, да им се даде дракон като подарък,тези който не са успяли да го купят и те да получат дракона.
    Реда да се активира на 168 часа,всичко което от магазина можеше .да се закупи за една седмица.До го дават като награди, по 10 супер тор,10супер храна,10тор на мими,10 дървесна тор,киш ,шоколадова палачинка .ямч и селекциите.
    Да дават по 1000 точки по нивото ТО,ТР И МП.
     
    .tsoni. харесва това.
  2. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    за другото нз, ма за реда мисля, че това е компенсацията:)
     
    .tsoni., DILQNADELI и -niksan- харесват това.
  3. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Въпросът трябва да е еднозначен-без излишно разсейване, кой няма да иска компенсация, това е ясно, че ще се иска. Въпросът е по-скоро дали искаме да се махне менторството или не. Каквото и да се отговори, ще го махнат, така са решили. И сега остава въпросът каква е компенсацията. Ако е съгласно точките авторитет, тогава който има точки за повече от един ред, да бъдат начислени. Друг е въпросът, че тези награди от реда са едно нищо. Едно голямо нищо. Че и някои да си купуват с лг цъкалките, аз пък не бих дала за този ред и 1 лг. Чат-пат се падаше комбайн - нека го има, падаха се билети за ПиТ и подобни - защо ги няма в наградите? Някакъв си мижав ред - все едно са ти дали сладолед, пък се оказва замразена вода. Това е. Адекватна компенсация трябва, редът трябва да дава произволно някоя от наградите на зайците (Супер съсед ли, как се казваше). Дори на два заека, защото обикновено имам по 2. Като се включват на случаен принцип и от магазина - супер храна например.
    Ясно е защо го махат, тук не можаха да измъкнат пари при тази организация. И за пилетата не беше много добре направено. Откъм стимул. Но както и да е, свърши вече. Решиха да ни клъцнат и тук наградите, както направиха в други области.
     
    Последна редакция: 18.3.19
    joujoujouj, DILQNADELI, ПЕПЕЛЯШКА и 2 други харесват това.
  4. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    Да не решите, че ги защитавам, просто изказвам мнение.
    Такъв ред никога няма да има най-малко поради 2 причини:
    Силно се съмнявам, че в този вид на менторството има някои които може да събере точки за всички неща всяка седмица, освен ако не влага значително време и ресурс да лови и развива собствени ферми :) Нещо което и аз съм правила, докато не взех дракона. После се е случвало със седмици да не го отваря.
    И по-съществената какво пречи в нтата сателитки дето има всеки от нас да се вземе този ред, нищо че не са на един пазар, това е само въпрос на договорка :)
    Самия ред които дават сам по себе си не е идеално лош, играем за къде къде по-лоши в евентите, сандъчето също дава нещичко, но щеше да е значително по-добре, ако беше Изобилие от практични стоки II и още по-добре Изобилие от практични стоки III :)
    Предметите също не са лоша идея, като един вид отличие за тези които все пак са успели да издрапат до някъде в ментора, но точките им са смехотворни за всеки. Въпреки това не трябваше да се пускат за продажба.
    Определено реда трябваше да е с произволни предмети, все пак някакъв жест от страна на БП.
     
    [[Fermerkaa]], Doremi, .tsoni. и 4 други харесват това.
  5. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Това също ми харесва което си написала:)
     
  6. .water.

    .water. Адмирал

    Истината е ,че няма да променят това ,което са решили да дадат.Каквото и да напишем каквото и да искаме си е глас в пустиня.Остават два дена до окончателното премахване всичко е направено приготвено и нищо няма да се промени сега и за в бъдеще.И това ще бъде,, всяко чудо за 3 дни,, като всичко останало пеним се за нещо ден два те си траят нещата минават заминават така стана с комиксите така ще стане и сега ,така ще и продължава .Няма да гласувам ,няма смисъл нищо няма да се промени към по-добро ще става все по зле за потребителите,които не желаят на влагат реални пари в играта.И както каза един колега Фармерама ще стане изцяло комерсиална игра.
     
    joujoujouj, Doremi и scaregrowII харесват това.
  7. milkoga1

    milkoga1 Господар

    За реда съм съгласен че няма дадат чак с такива екстри, въпреки това поне мааалко по сносен да е.Но за дракона си го искам, не е моя вината че пилетата са основно сателитки и квото и да направиш вдигане на авторитета до 5 ниво е мнооого бавен процес (беше). Всичко което се изискваше от моя страна съм го направил, това че не го бяха доизмислили както трябва си беше грешка на БП и сега-ми пийте по една студена водичка и толкоз.
     
    .tsoni., .water., -niksan- и 2 други харесват това.
  8. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Не за първи път за нас е студената водица>:(, навярно и този път ще стане, че кучетата лаят, керванът си върви:mad:, но мисля, че е крайно време да се услушат и да чуят какво искат и фермерите, все повече хора зарязват играта, писна ни .
    Искаме да се забавляваме, не да се стресираме, добре обмисляйте нововъведенията, нека са от полза и за двете страни.
     
    .tsoni., .water., -niksan- и още 1 човек харесват това.
  9. scaregrowII

    scaregrowII Старейшина

    Точно така ще стане и вината за това не е само на БП. И играещите имат вина,но това е за друга тема....

    По темата за менторството: В този си вид,смятам,че прекалено дълго просъществува. Не искам да се повтарям,само ще спомена,че всичките ми наказания са от темата за ментори, и от спорове с ментори.И сега бих застанал, зад всичко,което съм написал там, но не се радвам,че го премахват.Премахването му за мен е много лош знак. Знак,че Бп се отказва от политиката за привличане на Нови играчи.Ако дойде някой-добре.Ако започне и да си плаща-още по-добре! Не знам,колко комерсиална е,а и колко ще става ,но определено усещам,че се превръща в БУТИКОВА. Няма нужда да се съобразяват с много играещи,стигат им зомбираните вече .
     
    Doremi, ПЕПЕЛЯШКА, kakata13 и 4 други харесват това.
  10. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Така, първо менторството ЩЕ бъде премахнато, то вече са го решили.(само да вмъкна, че имам едно гадно предчувствие че няма се спре само с менторството,бая проблеми ще станат с въвеждането на Uniti ).Да не говорим че в този му вид наистина е най малкото непривлекателно, да не употребявам по лоши определения...
    Второто е че не виждам някой да е изразил удовлетворение от предвижданата компенсация.Така че предлагам усилията да се насочат към компенсацията,защото запазването на менторството е обречена кауза.Честно казано ред в такъв му вид-не искам, по ме устройва както няколко пъти споменах да бъде даден дракон-на всички, дори и на тези ментори които вече са си го взели.
     
    ПЕПЕЛЯШКА, .tsoni., .water. и още 1 човек харесват това.
  11. -georgi88-

    -georgi88- Главен болярин

    В такъв случай много играчи ще теглят Х на играта-аз го правя особено през лятото.Сролед мен не си струва да прекарваш зад 2 стени затворен че и да им плащаш на всичкото отгоре за картинки:pКът нестава-ще търсим нещо друго за релакс-е па да не сме се родили с игрите на БП я:p:pxDxDxD
     
    ПЕПЕЛЯШКА, .tsoni., milena7004 и 2 други харесват това.
  12. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Преди да почна да играя сериозно Фермата играех друга игра,влизах в фермата един път на ден.Ядосаха ме и теглих
    един голям Х . После започнах ,да играя фермата,така че всяко начало има и край,един път тръгна ли си не се връщам.,онези от онази игра постоянно ми пращат покани с новости от играта на пощата, да се регистрирам пак.
    Да не стане после от алчност да си загубят играчите,помислете добре ,какво правите.
     
    ПЕПЕЛЯШКА, .tsoni., .water. и 3 други харесват това.
  13. milkoga1

    milkoga1 Господар

    В момента от БП разчитат на старите играчи вложили доста труд,време а и парички и наистина не всичко се зарязва така с лека ръка.Аз съм казвал и преди, 1 година бих Х и изобщо не бях влизал даже, после....после пак ме погъделичка и ето...Че стана комерсиална това е факт, въпроса е да има някакво равновесие, ако мога така да се изразя.Иска, но и давай, така ще спечелиш много по вече, но уви....това е доста трудна стратегия явно и то не само за БП, а изобщо. За съжаление човешката природа се е сдобила с едно много лошо качество-алчността.(дори не изключвам и себе си, щото и аз съм човек я):p
     
    ПЕПЕЛЯШКА, .tsoni., kakata13 и 3 други харесват това.
  14. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Сега видяхте ли ,поредната глупост ,която ще направят след два дена.
    Имаше един подарък който даваше ако го обираш 15 дена ,даваше 100 то по нивото,доста играчи го използваха.
    Сега го заменят с дру подарък който ще дава 4 пъти по малко точки отколкото горещия елексир:cry:
    Ще дава 5000 точки на ден и някакви пари,този подарък место да бъде 5000 по нивото те се подиграват пак с играчите който гонят големите нива.Колкото и с цъкалки да играеш ,над 230 ниво погледнаха ли ,какви точки искат ,за преминаване на следващо ниво.
    :cry:
    Друга глупост която премахнаха от колелото ,колко могат да се похвалят че му се е паднало комбайн от колелото от вас?
    също от сандъци пак рядко се пада комбайн,бяха заменени само с сеялки,единствено комбайн можеш да си купиш от магазина с монети.Купувам си с монети комбайн но пак не мога, да изравня сеялката,знаете ли че комбайн сеялка ,имам разлика от 970 часа в полза на сеялката.:cry:
     
    dedoto, ПЕПЕЛЯШКА, .tsoni. и още 1 човек харесват това.
  15. .water.

    .water. Адмирал

    Че ,защо да е глупост сега ще пуснат брошурата с промоциите ,,Само сега и единствено в твоята ферма това невероятно предложение на уникална цена с отстъпка -80% домашен любимец ,50 броя пестициди от всякакъв вид и купонче от 12 часа .Побързай промоцията е валидна само 72 часа.,,
     
    ПЕПЕЛЯШКА, kakata13, milkoga1 и още 1 човек харесват това.
  16. -niksan-

    -niksan- Обсебен

    Може да пуснат цъкалка,която да дава 10 000 точки по нивото,едно квадратче да заема,да се обира на 11 часа.
    Да струва 1 евро или 1 лев,така ще изкарат много пари,може да помислят по въпроса?
     
    ПЕПЕЛЯШКА и .tsoni. харесват това.
  17. koteto9

    koteto9 Старейшина

    че само за него ли ще пуснат
     
  18. milkoga1

    milkoga1 Господар

    еми....напоследък тъй става, признавам и аз съм се изкушавал...
     
    ПЕПЕЛЯШКА, -niksan-, kakata13 и 2 други харесват това.
  19. .water.

    .water. Адмирал

    :DАйде спри се с тези комерсиални идеи и се придържай към темата.
     
    ПЕПЕЛЯШКА харесва това.
  20. .tsoni.

    .tsoni. Стажант

    И аз съм вече на ръба да тегля Х на игратаxDxD
     
    Последна редакция: 19.3.19