Плащане по банков път

Дискусията в/ъв "Архив на Помощ" е започната от fiorenti на 9.1.21.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.
  1. fiorenti

    fiorenti Стажант

    Нуждая се от помощ.Дебитната ми карта подменена с нова. Как се променя годината,защото аз не успях,не се получава.
     
  2. Буреноска

    Буреноска Младши експерт

    опита ли да направиш плащане с друга карта? Пробвай да купиш това, което искаш, от първата стъпка на процеса.
     
  3. fiorenti

    fiorenti Стажант

    Нямам друга карта. Ще пробвам в 11ч с турбо мелница.Дано се получи.
     
  4. Буреноска

    Буреноска Младши експерт

    виж това дефакто е друга карта.Имах предвид да пробваш наново всички стъпки без да се опитваш да заменяш данни от предната карта. Или ако друг е проблема ти, опиши какво се случва, за да добием представа и може все някой да има и отговор
     
  5. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    през декември смених картата. Опитах да въведа нова карта, но нещо не стана. Затова просто изтрих невалидната карта и въведох новата. Само че отново се иска въвеждане на код, който банката праща със смс първия път. След това всичко е по старому.
     
    лудакрава1 харесва това.
  6. fiorenti

    fiorenti Стажант

    Изтрих старите данни и нищо,сега немога да вьведа новите кошмар.
     
  7. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Какво имаш предвид с "не мога да въведа новите"?
    Направих проба през Юнити, няма проблем с въвеждането на данните.
    Само напомням, че номерът на картата се въвежда без интервал между четирите групи числа.
     
    лудакрава1 харесва това.
  8. fiorenti

    fiorenti Стажант

    НЕСТАВА Пише че плащането е готово.Данните не се запазват и порьчката липсва
     
  9. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Принципно по въпроси, свързани с плащанията, трябва да се свържеш със съпорт за плащанията (от прозореца в банката). Принципно получаваш в мейла и съобщение кога и какво си купил.
    Форумният екип не може да помогне по тези въпроси.
     
  10. lilimim

    lilimim Активен автор

    Плащане чрез дебитна карта вече го няма в прозореца със списъка с възможните начини на плащане. Показва се предишния прозорец със старите данни, но ако ги изтриеш или се опиташ да промениш годината, плащането не се получава. И по никакъв начин не можеш да отвориш прозорец с плащане с дебитна карта. Има плащане чрез кредитна карта и други начини. Преди 2 години на мен ми трябваше един месец кореспонденция със съпорт, за да ми дадат отново възможност да плащам чрез дебитна карта. Но валидността на картата изтече и аз като теб не можах да променя данните (годината за валидност на новата карта, защото само тя е различна). А като ги изтрих и исках да въведа новите данни, вече не ми се отваряше прозорец с възможност за плащане чрез дебитна карта. А ако въведеш данните в прозореца за плащане с кредитна карта, плащането не се получава, макар, че показва в играта, че процесът на плащане се извършва.
    Провери дали имаш сертификат за онлайн банкиране. Ако нямаш, няма да можеш и да плащаш онлайн както е в играта.
     
    Последна редакция: 9.1.21
  11. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Открай време плащането с дебитна карта, т.е. данните за картата, се въвеждат в прозореца за кредитна.
    П.П. А личният ми опит казва, че с плащане с дебитна MasterCard не съм имала проблем (поне преди около месец).
     
    Последна редакция: 9.1.21
    kakata13 харесва това.
  12. lilimim

    lilimim Активен автор

    А с VISA защо не се получава?
     
  13. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Не зная. Преди мастер картата имах виза електрон и пак ставаше. (От същата банка, но не я споменавам съзнателно тук. Ако те интересува коя е, драсни ми на лични за това.)
     
  14. lilimim

    lilimim Активен автор

    Това съобщение излиза:
    https://img321.com/view/image/81596a50-958b-45ff-bd19-ba26453f6633
    Писах ти в играта.
     
    Последна редакция: 9.1.21
  15. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Няма как да зная защо има проблем. Но ето съвсем прясна проба с мастер карта:
    [​IMG]
    П.П. Само ще добавя, че преди някакво време еднократно трябваше да активирам нещо си за 3D secure, за да мога да правя интернет плащания.
     
  16. lilimim

    lilimim Активен автор

    Благодаря много.
     
  17. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Моля, за нищо. Усмихнат следобед!
     
  18. fiorenti

    fiorenti Стажант

    При мен липсва тази опция.
     
  19. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Ще се повторя, но ползвам пращане чрез кредитна карта. Въвеждам данните на дебитната мастер карта. Знамето в банката е българско.
    Нямам информация какво е твоето знаме, т.е. от коя държава играеш. (Различните държави имат различни възможности за плащане/методи на плащане.)
     
  20. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Лили, аз плащам с дебитна карта. Нейния номер се въвежда без интервали на мястото за кредитна. Системата си го разбира нататък. Нямам проблем с плащанията. След смяна на картата, купих премиума, че беше изтекъл без проблем. Някъде във форума мисля обяснявах за 3Д кода, който се изисква. Пак декември банката ми изпрати смс, че вече се изисква още един код:
    "Ново! Статична 3Д парола за плащане в интернет - хххх! Използвайтее я в комбинация с динамична 3Д парола от СМС!"
    Така, при въвеждане на новата дебитна карта, изпратих искане за динамична парола със СМС. Когато я получих, в полето за паролата въведох първо статичната парола и след нея допълних динамичната без интервал. Това е. Повече не ми се иска парола. Картата вече е регистрирана.
    Ако нямаш статична парола, трябва да я поискаш от банката. Обясняваш, че трябва да правиш плащания през интернет. Другото е тяхна работа.
     
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.