Дискусия: Панаирът на Ренцо

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от zwezdi4ka на 14.10.14.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. [Ghost_Rider]

    [Ghost_Rider] Board Administrator Team Farmerama BG

    Здравей
    може ли да изиграя една игра за да видя какво се случва?
     
  2. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Аха,значи на обикновените,а подобренията малко по сложно ми е обяснението,но явно там е разделено на времето на обикновеното-първи цикъл и на подобрението-втори цикъл.Нещо такова разбрах.Утре ще засека обикновено дърво тогаз.Мерси за инфото,добре че понякога ги има и чуждите форуми...
     
    mushnuk харесва това.
  3. amira

    amira Обитател

    Кога от наградите от панаира на Ренцо премахнаха СХ? Засега си харесах само купона за техника. Дано да остане и да може да се взима с всяко пристигане на Ренцо. А с въвеждането на новите награди на колелото на късмета почти изчезнаха селектираните животни. :(
     
    ..koni.. харесва това.
  4. elliss_bg

    elliss_bg Ветеран

    Примечание:
    • бонус действует на простые деревья в момент установки и в момент сбора (происходит сокращение времени роста);
    • бонус не действует в момент установки апгрейдов деревьев, но действует в момент их сбора.
    Забележка:
    • бонусът действа за обикновените / простите/ дървета в момента на тяхното поставяне и в момента на тяхното събиране (намалява времето на растежа)
    • бонусът не действа в момента на поставяне на ъпгрейд на дървото, но действа при тяхното събиране.
    Това е точният превод ... малко е неясно и при братушките :)
     
    milkoga1 и [[Fermerkaa]] харесват това.
  5. malkata_ice

    malkata_ice Знаменитост

    Играта с балоните е много бавна. Пуска ми балон чак на 15% и едвам стигам до 10 точки :(
     
  6. .water.

    .water. Адмирал

    Изиграй ги всичките сутринта пробвах един билет заби долната скала и 0 ако не е жалко е смешно .Благодаря ти все пак за вниманието.Хубав спорен и усмихнат ден.Отказвам се от Ренцо с това темпо ще се откажа и от играта човек и биволски нерви да има пак ще му писне.ID: 49250882
     
  7. mitko2010

    mitko2010 Прохождащ

    Здравейте
    Вече имам домашен дракон и при активиране дава повечеТО, ако си взема и вещерско яйце, и се активират по едно и също време какъв ще е % на увеличение на ТО и времето за действие?Моля някой да ми каже!
    Благодаря предварително
     
  8. chiken5

    chiken5 Стажант

    Здравейте! И аз имам глупав въпрос може би:D
    Имам занаяти за Алхимих, Пекарната и Спа по бахамски. Та: Ако си закупя занаята от Ренцо, ще може ли да отключа още един?
    Питам, защото ми се струва примамливо и невъзможно :D
    Благодаря!:p:p:p
     
  9. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Първата професия е безплатна (без значение коя ще изберете).
    Втората професия можете да закупите с реални пари. Това става, като цъкнете на втората табелка в "Занаятчийския квартал" и следвате стъпките. Плащането с смс за втори занаят не е възможно в България. Също така може да се вземе безплатно с чипове от Панаира на Ренцо, но само ако имате вече активиран първи занаят.
    Трета професия можете да активирате:
    • безплатно, ако достигнете 3-то ниво и на двата вече активирани занаята (трябва да бъдат задължително от тези трите: Цветар, Сладкар и Пекар. Спа-мениджър и Алхимик не могат да ви помогнат за безплатен занаят).
    • чрез плащане (както втората), преди да достигнете до 3-то ниво в другите две професии
    https://board-bg.farmerama.com/index.php?threads/занаятчийски-квартал-обща-информация.1837/
     
  10. chiken5

    chiken5 Стажант

    mushnuk, извини ме, няколко пъти го прочетох и се загубих някъде между редовете :cry:
    Не съм от най-интелигентните, така че ако може просто едно кратко Да или Не на въпроса ми :oops:
     
    mushnuk харесва това.
  11. joujoujouj

    joujoujouj Полубог

    Да, можеш да вземеш мармалададжия (сладкар) или цветар :)
     
    mushnuk и chiken5 харесват това.
  12. chiken5

    chiken5 Стажант

    Благодаря! :p
     
    joujoujouj харесва това.
  13. staneli

    staneli Старши болярин

    Виж сега, не знам за другите, но на мен този бонус много ми харесва и си го използвам най-рационално. Купих това чудо още при първото му предлагане в магазина /въобще не беше скъпо/, сложила съм кораба на острова на съкровищата. Когато почвам да бера цялата ферма с всичките и производни, освен другите редици от небесната градина, активирам и двете редички за повече точки от дървета /действието е за 12 часа/, сещаш се, че ако не се съкрати времето на дърветата, няма да използвам този бонус два пъти. И тук идва помощта на кораба. "Бера" го точно преди да обирам дърветата, т.е. след всички дракони, макони, врани, гарги и тем подобни. Та така дърветата от острова си съкращават времето на растеж и гореспоменатият бонус се използва два пъти в деня, това го съчетавам и с редицата за съкращаване времето на цъкалките. Единствения недостатък е, че не действа на дърветата във фермата и те изостават с растежа. Според мен не знам дали си заслужава втори кораб в един акаунт, след като и един върши прекрасна работа.

    пп. Естествено файдата е при ХХЛ-ите на острова, но за мен е добре, защото цялата ми дъждовна гора е с такива и почти не ги махам.
    Та да не се чудиш - береш кораба, /но ако кораба е при дърветата, вероятно трябва да рефрешнеш/, после дърветата и вече времето им на растеж е съкратено... Другият вариант - береш кораба, поставяш дърветата /ако са били в менюто/ и времето им за растеж е съкртено.
    Няма значение дали са обикновени или ХХЛ.
     
    Последна редакция: 20.6.17
    milkoga1 харесва това.
  14. snejinka1001

    snejinka1001 Стажант

    Вещерското яйце наистина ли дава 12 000 точки на 24 часа?
     
    mushnuk харесва това.
  15. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Да, а в комбинация със сови, врани, кълвачи, мори и т.н. - и доста повече (над 55 хил. то в моя случай).
     
  16. bai_mile70

    bai_mile70 Стажант

    Какво става с балоните нещо не излизат нямат хелий или нарочно е направено за да не натрупваме печалба:(незнам как е при другите играчи но при мене идват балони в много малко количество:oops:
     
  17. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Точно това правя и аз винаги.Но вчера след пояснението,че вече може и втори кораб в акунт,реших да му проверя действието дали е така както е писано.Естествено за мой късмет явно нещо не е проработило и след проверката преди активирането му и след активирането му,промяна във времето на узряване на дърветата нямаше.Затова взех да се чудя,дали нещо не правя както трябва.Днес отново проверих...еми всичко си е наред,наистина намалява времето на узряване на тропическите дървета.Незнам вчера защо така ми показа и какво се е объркало.Но си действа,така че,който го няма препоръчвам да си го вземе от Ренцо,заслужава си.Благодаря на всички колеги които се опитаха да помогнат,ама явно повредата е било у моя телевизор..xD
     
    staneli харесва това.
  18. [Ghost_Rider]

    [Ghost_Rider] Board Administrator Team Farmerama BG

    Извинявам се за забавянето ....

    Изиграх 3 игри, без никакви замръзвания и проблеми:
    1. - цък
    2. - цък
    3. - цък

    Нямам идея кой браузър ползваш, но аз играх през мозилата. Може и да ти се струва вече банално, глупаво и неадекватно, но молбата ми е да изчистиш кеша на браузъра, който ползваш. Провери и версията на флаш плеъра, ако се налага го обнови.
    Може да опиташ и от друг браузър.
    В момента не се сещам за друго.

    ПП Изчистих и кеша на акаунта.
     
  19. .water.

    .water. Адмирал

    Благодаря.Хубава вечер.
     
  20. SmetAnka

    SmetAnka Напреднал

    Юпииииииииииииииииииии взех си още един занаят:) Хип хип урррррррррррррааааааааааааааааааааааааа
     
    Мариана07, .water., amira и още 1 човек харесват това.