Обмяна на опит

Дискусията в/ъв "Разговори за това - онова (хоремаг)" е започната от tanyamery на 5.5.18.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. daniva76

    daniva76 Напреднал

    Диваненце, имам го като идея, остава и свободно време да намеря за реализирането и :)
    Пък и пусти навик, нали съм даскал, все хартията и химикала (молива) търся xD
     
    nasko9898, -niksan-, kakata13 и още 1 човек харесват това.
  2. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Ясно е, но за теб. Благодаря, че споделяш какво си направила. Само че различни играчи играят играта. Не на всички ще е ясно и някои ще се объркат. Някои, като мен, не се интересуват от категория, цена, вид и др. Трудът ти е добър, но не всеки ще се ориентира добре в него. Хората сме различни. По различен начин мислим. Ако можеш да направиш една опростена табличка. Макар че във FAQ за играта всичко това го има. Иска ми се в темата да има споделени опитности относно селекции, повече изскачащи при евенти, мигновеното поникване, употребата на произведените занаятчийски продукти, как да качим повече ТО за ниво, как да съберем повече МП и много други тънкости в играта, от които се интересуват повечето играчи :)
    п.п. Докато пиша с Диването сте коментирали. Да, може и един ексел за тези, които се интересуват от събраната информация :)
     
    -niksan- и daniva76 харесват това.
  3. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Как да разбера на кой пазар е фермата ми? Току-що муши обясни в тази тема:
    https://board-bg.farmerama.com/index.php?threads/Пазара-на-фермата.16491/
    Пускам линка тук, заради честото питане от играчите. Има и други начини. Те са ми в word файл, но не знам как да го прикача :)
     
    nasko9898, tanyamery и DILQNADELI харесват това.
  4. milkoga1

    milkoga1 Господар

    То има и екселска таблица за пазара по ID, ама такива файлове не могат тук директно да се слагат.
     
    .TAINNA. харесва това.
  5. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Ето я моята. Разбира се започната и недовършена и непопълнена...xD
    [​IMG]
     
    daniva76, Калея и .TAINNA. харесват това.
  6. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    .TAINNA. харесва това.
  7. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

  8. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    И Н С Т Р У М Е Н Т И : Във връзка с предстоящото намаление в магазина, моля играчите от високите нива да изразят мнение, относно дом. любимец кокошка. Смятате ли че действително е повлияла на количеството получени инструменти ?
     
    .TAINNA. харесва това.
  9. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    Едва ли оказва голямо влияние, 10 или 20 броя са на денонощие. При мен се натрупват в плевнята, заедно с тия от митичния цербер, може и други предмети, сега точно не се сещам, като се съберат над 1000 бройки ги "прибирам" според вида им.
     
    .TAINNA. харесва това.
  10. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    Искам да ви помогна да ползвате търсачката, понеже чета, че много не знаят къде какво да търсят из форума, бъркат се и т.н.
    Аз лично много често я ползвам, удобно и бързо става.
    Най-резултатно е като търсите в началната страница - там, където са всички теми. Може да ограничите търсенето например в раздел FAQ за играта или архив.
    След като напишете наименованието на търсения предмет, обор или дърво, ви се отварят всички теми и постове, в които се съдържа търсената дума. Официалната информация обаче за самия предмет обикновено е на последната страница, т.е. първия пост или тема пусната във форума, но търсете официална тема.
    Например при думата парфюмерия, търсачката отваря 8 страници, съдържащи тази дума. На последната страница - 8ма последните три теми са от ЧЗВ. Информацията за обора е налична и в трите теми.
    Ако се научите да ползвате търсачката, почти съм убедена, че ще откривате 90% от търсената информация. За останалите 10% сме екипа и всички играчи, които ползват форума.:)
     
    Marcheto73, kakata13, [[Fermerkaa]] и 2 други харесват това.
  11. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    Добре, но 8 кокоши любимеца за 24 часа дават 160 инструмента, за 10 дни - 1600 инструмента, за 1 месец - 4800 инструмента. Правилно ли смятам ?
     
    .TAINNA. харесва това.
  12. Кобрелия

    Кобрелия Board Administrator Team Farmerama BG

    ами да, съвсем правилно е, колкото повече - толкова повече:)
     
    .TAINNA. харесва това.
  13. .water.

    .water. Адмирал

    Като обера тези 90бр ги разсявам на среди полета с всички екстри дават по 7бр. на поленца получава се 630бр. и тогава вече слагам на малки поленца.
     
    nasko9898, gigi_421, .TAINNA. и още 1 човек харесват това.
  14. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    Ами 90 х 9 = 810 бр. от големите полета, със същите ресурси, като за средни полета.
     
    [[Fermerkaa]] и .TAINNA. харесват това.
  15. savata

    savata Стажант

    много се извинявам но моля някой да ми каже знае ли когато не работи 10 дни заради излизане в отпуск ще загуби ли играта си
     
  16. dedoto

    dedoto Адмирал

    губи само евент(събитие) ако е почнат и искаш да довършиш но играта като цяло не се губи
     
  17. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    има игри, които не са играни доста години и още са читави. БП не изтриват акаунти, защото ще изгубят бройките акаунти. Нищо, че повечето са неактивни с години :)
     
    nasko9898 харесва това.
  18. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    Задава се поредната селекция и аз залагам оборите да се трупат животинки. Моля помогнете със съвети за по-бързо производство, като моля още отсега да оставим супер храната настрана.Като начало ще заредя "Валентинска саксия" и "Топчета от сирене", но съм отворена за всякакви идеи.
     
  19. tanyamery

    tanyamery Адмирал

    Ей сега изброих 67 вида различни животни в основната ферма, на път до станат 68 с предстоящият обор за морски свинчета. Като си сложиш от всеки по един, просто да си се трупа и блокираш поле и полвина. До кога ще се въвеждат нови обори? То няма смогване на наличните......... и някой като вървят с производство, хич не става!
     
  20. -georgi88-

    -georgi88- Главен болярин

    xDнепозна китайците са на път да въведат производство на животни в инвентараxDще е супер хич нема да ги местим по полетата и менаджериите-само че с каква храна ще ги храним тьез говеда ньезнамxDвероятно щи е органик-чи да съ по вкусньи пържолите и да въри винотоxD