Месарски занаят

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от The.Farm на 31.12.15.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

За колбасарки цех

Гласуването е завършено на 29.2.16.
  1. Да, тройка кибабчита и халба бира, по-бързо гарсон.

    85.7%
  2. Не, аз съм веган, ще продължа на марули и слънчева радиация.

    7.1%
  3. Боли ме ..... тук съм за сеиро.

    7.1%
  1. The.Farm

    The.Farm Болярин

    ама гледай 'начи що няма един месарски магазин в еснафския квартал бре чиляци... питам ази, я, няма я-а, ами то не може само с франзели и конфитЮр бре хора, стига с таз френска кулинария бре... джанъм, изтъняхме фигуративно казано. А ми я вземи свий зад ъгъла с бачо си и там що щеш... кебапчийница, що-о! Е по друго си е така, нали? Да му мушнеш едно кибабчИнче у комята. Какво каѝш "простак съм бил, горките животинки", а бе я бегай си свивай пролетните венци и магданози чИ кат ти шибна една надгробна саксия у киферицата щи ти се привиди звездната мъдрост, и тогава ни ЯМЧ щи ти помогни, ами и ЯМР няма та упраи начи-и. Ама как я мислите Вий тази работа бре хора, хуу... бъдни вечер та бъдни вечер, ама после ръфа прИжоли и плюска су'жуци, я... я-А, вундаба тогаз. Мисля че щом се изяснихме по тоз' наболял и така да се каже неотложен проблем за наш'то селско (но сплотено) общество, хм... никой няма да има против аз, пардон тоест и негова милост, не ви го представих Шмаротзер Фон Вурст, виден швабски еснаф и месопроизводител, награждаван от международни изложения и панаири с престижната награда "Schweinekopf". Това ще е знаменит хранително-вкусов конгломерат, господа, "Кифтета и вурст". А по нататък ще се мисли за откриване на верига шкембеджийници с бранда "Яж, Пача" (какво ти разбира плебса от телешко шкембе) за сплотяване на народните маси. Разбира се ще се предлагат и чудни деликатеси за по-изтънчените дамски вкусове като печена агнешка главичка, пълнени шерденчета, козя пастърма и т.н. Е, това е общо взето, какво мислите... яя-аа.

    П.П. Опит за Чудомироалекотвенски недовършен фейлетон. Весело посрещане на новата година.
     
    Последна редакция: 31.12.15
    [[Fermerkaa]], sm0uk3r71, ka-linka и 2 други харесват това.
  2. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Мисля,че по добре реално да си ги хапвам отколкото виртуално xD
     
    georgiev и lion8080 харесват това.
  3. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Продължи фейлетона, че ми е много интересно. Много образен език и с емоция. Иначе - не се облъчвам (много), ама и по бирата не съм. :)
     
    The.Farm харесва това.
  4. desi232

    desi232 Посланик

    аз съм за,макар да не си падам по кебапчета и по долу изброените деликатеси хахаха
     
  5. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Млада госпожице, в "Атически нощи" е описан един много странен закон приет заради нежеланието на разни хедонистично настроени пройдохи да не се включват в обществено значими дебати, диспути и така да бягат от тяхната социална отговорност, вижте какво ме принудихте да направя. Специално за Вас въведох трета опция, засрамете се, пилеете народни средства и време... наздраве!
     
    Последна редакция: 31.12.15
  6. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Де да бях млада... :) Специално благодаря за опцията Ви - третата, обаче аз съм по сухите еленски филета и мезета. Тук не ми предлагате такива и няма как да гласувам. Беден е асортиментът на цеха засега.
     
  7. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Много хубаво, но...The.Farm опиши ползата от кебапчетата, щото всички да видят за що ще носят официално социална отговорност и да придобият желание да се включат в този обществен диспут, например с какво аджеба мръвките ще се отличават от алхимията.
     
  8. sm0uk3r71

    sm0uk3r71 Обсебен

    ах, кви спомени ми навя с тъз алигория на дяда попа;)
     
  9. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Хехе. Или на Селчо. Ама виж колко интересно - нали сме оператори биологични единици (овчари, кравари...) що да няма такъв цех за био-енергийни месенца, човекът е приготвял пържолите за Нова година вкъщи и му е минала гениалната мисла за нов занаят. Току виж излезе нещо много калорично и полезно от тази идея. :)
     
  10. tani1980

    tani1980 Полубог

    Идеята за занаят месарниза - колбасарница не е лоша, но немците ако я осъществят едва ли ще "излезе нещо много калорично и полезно от тази идея". Сигурно ще е по - зле от алхимика.
     
  11. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    защо да не се осъществи - ето примерно аз как го виждам
    1 ниво - междинен продукт - плънка - 50 ориз 10 вода 10 подправка за месо (ще изкача кат другите)
    пълнена кокошка - 10 кокошки + 1 плънка + 10 яйца + 20 копър - по бързо производство на кокошки +_1 допълнително яйце
    Патица с портокали - 10 патици + 10 плънка + 50 портокала - по бързо производство на патици в цветните обори
    коледна пуйка - 10 пуйки + 10 плънка + 40 кестени + 40 червени боровинки - по бързо производство на бои
    Гъши пастет - 10 гъски + 10 плънка + 20 босилек - по - бързо отглеждане на гъски
    2 ниво - междинен продукт - сос за месо - 30 вода + 50 подправка за месо + 50 праз
    свинско със зеле - 10 прасета + 10 сос за месо + 30 вода + 100 моркови + 50 зеле - 1 прасе произволно
    телешко варено - 10 крави + 10 сос за месо + 30 вода + 100 моркови + 50 риган + 50 картофа - по бързо производство на мляко + 1 произволно животно
    заешко задушено - 10 заек + 10 сос за месо + 30 вода + 100 домата + 50 картофа - по бързо производство на ангора + 1 произволно животно
    шаран по средиземноморски - 10 риби - + 10 сос за месо + 30 вода +35 захарна тръстика + 75 тиквички - по бързо производство + 1 произволно животно
    3 ниво - междинен продукт - кайма - 50 вода + 50 босилек + 15 чесън + 75 подправка за месо
    кървавица - 20 прасета + 10 крави + кайма - по голям шанс за не порастване на плевели
    кебапче - 40 прасета + 20 заека +10 патици + кайма - 40 до 50 % шанс да падат предмети от куест
    луканка + 60 прасета + 60 пуйки + 60 гъски + кайма - 40 до 50 % по голяма ефективност на супер торта при кустови растения (ако с вода и тор нещо расте за 4 часа с луканката да може да порасте за 2)
    4 ниво - луксозна плънка - 50 вода+ 50 лук + 50 фурми + 25 канела + 50 подправка за месо
    пай с паун - 40 пауна + 100 пшеница + 100 овес + 10 луксозна плънка - увеличава с 1 продукцията на растенията на нощното поле
    врани с ядки - 40 врани + 10 мушмули +10 бразилски ореха + 10 кедър + 40 лешника +
    + 10 луксозна плънка - увеличава с 1 (4 на 5) на всички тайнствени дървета с ядки
    5 ниво - междинен продукт - от пиле мляко - 40 кайсии + 75 вода + 100 подправка за месо
    хамелеон с цветя - 10 хамелеон + 40 огнено цвета + 40 липа + 40 цвят от вишни + 10 от пиле мляко - + 1 допълнителен плод на тропическия остров (включва и ядките от по-горе)
    папагал с характер - 30 папагала + 40 захарна тръстика + 50 люти чушки + 10 от пиле мляко - 1 плод на нормалните дървета във фермата
    пълнена камила - 20 камили + 10 папагала + 10 анаконди + 50 чушки
    + 10 яйца + 10 от пиле мляко - + 1 допълнително животно в оборите на острова
     
    Последна редакция: 1.1.16
    [[Fermerkaa]] харесва това.
  12. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Да сте живи и здрави през новата година, желая ви късмет не само в играта, но и в най-голямата игра наречена живот, да не ви напуска в трудни моменти.
    Колкото по темата, от този набързо скалъпен каламбур, който сътворих, може да излезе нещо наистина стойностно за играта, да допринесе за обогатяване на играта, а не да я утежнява допълнително в едно безсмислено повтаряне на вече съществуващи опции. Ако има желание и се осмисли добре идеята, разбира се не в този вид, на една набързо скалъпена шега, а с добре обмислена концепция за нещо ново, нещо което ще даде, а не да отнеме. За жалост не съм запознат с всички механизми и налични средства на съществуващия геймплей, поради липса на достатъчно игрово време от моя страна... Но съм убеден, че трябва да е нещо иновативно, например не знам има ли продукти от занаятчийския квартал които при използване да влияят директно на небесната градина, може да се помисли и в тази насока.. директни бонуси върху целите редове или цъкалките поставени там. А колкото до продуктите създавани в новият месо-колбасарски цех, с прискърбие към българското самочувствие трябва да произнеса "присъдата"... няма да е кебапче, но не унивайте, разнообразие голямо... от испански хамон, италианско прошутто, та чак до типично германските братвурст и лебервурст и т.н. Но... да ме извинявате, всички взети заедно не са по-добри от една козя пастърма, нарязана на тънко и полята с маврудец, или пък "бански старец" нарязан на дебело кат за 'айдуци, хахаха ;)

    П.П. Мисля, че и Караконжо се е справил добре, поздрави! А знаете ли, че печена камила е действително ястие поднасяно на бедуинските сватби, и се пълни с овце, кози, риба, яйца и ориз. Само да вметна ако приемат, това "малко" арабско чеверме, не знам какъв трябва да е бонуса, като глътнеш т'ва чудо... мухахахаха
     
    Последна редакция: 1.1.16
    Doremi харесва това.
  13. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Да има продукт от занаят, който за определено време (примерно 24 часа) да дава възможност да се наслагват еднакви цъкалки една върху друга (като на не се сърди човече), с лимит или без :). И да е от десните слотове.:p Имам повтарящи се много дето ловихме риба, някакви латерни имам и други сигурно, а и ще продължат да се трупат. В един момент на ПиТ никой няма да ги иска повечето цъкалки.