Дискусия : "Чифт единици"

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от KAtanasova на 26.7.17.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. KAtanasova

    KAtanasova Guest

    Здравейте, фермери!

    В тази тема можете да споделите своите впечатления,
    стратегии и мнения за събитието!
    Моля, използвайте я по предназначение!

    ЧЗВ


    [​IMG]

    Приятна игра!
    Екипът на Фармерама​
     
  2. .water.

    .water. Адмирал

    За 40 игри 11600 растение и 800 изскачащи.Пак са го овартоляли яко четеш и гледаш като голям камък.
     
    feelthefirelady, eva-mina и [[Fermerkaa]] харесват това.
  3. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Тъй, за редичката трябват 40 изиграни игри, т.е. 11600 растения и 800 изскачащи.
    Всичко друго зависи от ръчичката и лакомията ни за награди.
    Това ще го играя колкото мога - дъски и сандъци с инструменти виждам в наградите, искам ги :D. Също и редичката ми допада.

    Питане:
    Не ми стана ясно какво е "първи път" и "всеки път" (в табличката за точките от играта).
     
    Последна редакция: 26.7.17
    milena7004 и [[Fermerkaa]] харесват това.
  4. kakata13

    kakata13 Старши болярин

    май първия път си е първи път:)би трябвало да е допълнителна награда
     
  5. bilq76

    bilq76 Познавач

    ако направиш дадена комбинация от първият път получаваш тези 100 точки като бонус, ако е от втори или трети опит получаваш само тези които са изписани в колона "всеки път":)
    харесва ми малко разнообразие, обичам да играя на зарове;)
     
    joujoujouj, shiky, [[Fermerkaa]] и 2 други харесват това.
  6. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    И аз обичам да хвърлям зарове, тъй че ще копам и ще хвърлям. Пък колкото - толкова.
    (Харитата получиха хабер да се готвят за няколкодневни разходки ;). А и бонусите от календара с черупките и дневния ще помогнат за бройката растения.)
     
  7. pet1r

    pet1r Стажант

    на кого е тази песен
     
  8. detelintu

    detelintu Стажант

    Запознатите с играта да помагат със стратегии... :)
     
  9. bilq76

    bilq76 Познавач

    Желко Йоксимович

    Стратегия не, по скоро късмет в хазарта;)
     
  10. detelintu

    detelintu Стажант

    Не може да се играе безцелно, човек все трябва да има някакъв замисъл... Примерно 3-ка и 4-ка влизат във всички видове комбинации, добре е да се пазят... А стреми ли се човек към поредни - добре е да пази 2,3,4,5, а не примерно 1,2,3,4 или 3,4,5,6. Сервира ли му играта в началото еднакви - може да се мисли и за тяхното събиране, а не за поредни... Примерно :p
     
    [[Fermerkaa]] харесва това.
  11. БашФермер

    БашФермер Генерал

    хохохо това си е чист Генерал, сега им съдрах гащите :D :D :D
    прикрили са истинска класическа покер игра зад марули и моркови :D
    само ще прочета още веднъж, че не разбрах за допълнитете награди, но видях, че има стойности и срещу тях награди, ако отговарят 1 към 1 на написаното, не за една за 3 бахами ще събера монети :D :D :D

    Някой ще ме светне ли какво е това завеса на оръдие. Кво прави, ясно, че е ъп на оръдие, ама кво прави?
     
    Последно редактирано от модератора: 26.7.17
    eva-mina и kakata13 харесват това.
  12. bilq76

    bilq76 Познавач

    в последните месеци ъпдейтите на даден предмет се дават като завеса, по рано когато още играеше се даваха визуално спомни си пантеона и още няколко такива имаше, сега ти дават основата т.е. оръдието с най малките параметри върху него наслагваш "завесите" за да получиш максималните параметри
     
  13. БашФермер

    БашФермер Генерал

    аха, мързи ги да рисуват и ги чаршафосват :D
     
    joujoujouj, tupac65, -dd76- и 4 други харесват това.
  14. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    К'во прави ли - ми подобрява му параметрите, туй прай. (С две думи - изкилифирчено наименование за ъпдейт.)
     
    tupac65 и bilq76 харесват това.
  15. БашФермер

    БашФермер Генерал

    :((( размиха ми намеренията да взема една торба монети, наградите са единични, не са на сума точки игри, няма да се повтарят :(((

    колкото до тези зарове, това си е играта генерал, покер игра от време оно. само, че там имаш 2 хвърляния, а тук три. Там се събира по веднъж всяка комбинация цифри, повтаряното не е добре, а тук може да въртиш едни и същи колко си искаш и там има сума, а тук няма. С три хвърляния няма как да не вземаш всеки път макса на тия зарове, то е направено за бебета.
     
    staneli харесва това.
  16. staneli

    staneli Старши болярин

    .
    Ей, подобно на Генерала е верно, но този Генерал, който аз съм играла, пак си е с 3 хвърляния. Събираш 3 еднакви цифри от 3 хвърляния, ако са 4 събраните цифри е още по-добре /пишат се с цифра и увеличават крайния резултат/. После в колоната надолу следват: чифт, два чифта, три еднакви, каре, 3+2, малка кента /от 1 до 5/, голяма кента /от 2 до 6/, Генерал /5 еднакви, като се пише сумата на еднаквите + 30 точки/, и накрая шанс /сбора на заровете, когато нищо не си направил/. Всичко е само по веднъж.

    С кеф ще хвърлям заровете. :)
     
  17. detelintu

    detelintu Стажант

    Избраните зарове не участват при следващото хвърляне, така че не е съвсем баламска работа, даже хич.
     
  18. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Чифтовете са доста вероятни, всичко друго е въпрос и на късмет, и на мислене как да се ползва падналото ти се.
    От игрите на генерал помня, че кентите не се правеха лесно. Ако се паднат от раз - да, иначе не бяха от лесните. Но тук пък има кента от 4 поредни.
    Абе като започнем да хвърляме, ще си покаже колко точки ще се правят. Колкото се може повече пъти по 5 еднакви :D. И то от раз :D.
     
  19. tani1980

    tani1980 Полубог

    На мен пък ми е абсолютна мъгла понеже не съм хазартна личност.С Бингото видях затруднение, а с това направо в чудо се виждам.Нямам идея как да играя.Защо от БП поощряват хазартните игри, дори да не са с паричен залог не е много морално от гледна точка на детската аудитория, ако все още я има де. :oops::cry:
     
    feelthefirelady, mell, kismit и още 1 човек харесват това.
  20. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Според мен няма ли залог не е хазарт, а просто игра.
    Тани, зависи какво ще хвърлиш в първия кръг. Ако хвърлиш напр. 3 еднакви, отделяш ги, след това хвърляш останалите с надежда да станат 4 или 5 еднакви. Ако хвърлиш 3 поредни, стремиш се да станат 4 или 5 поредни. Кои да оставиш настани и кои да хвърляш при втория и третия опит зависи от това какво си хвърлил.