Дискусия: Билките на алхимика

Дискусията в/ъв "Архив на всичко останало" е започната от mushnu4ka на 3.8.21.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Билките на алхимика

    В тази тема можете да споделите своите впечатления, стратегии и мнения за събитието.
    Моля, използвайте я по предназначение!

    Повече информация

    [​IMG]

    Приятно забавление!
    Екипът на Фармерама
     
    .TAINNA. харесва това.
  2. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    За 40 игри вляво, т.е. за ред+предметиЗа всички награди вляво
    Златен скарабей
    858​
    1 298​
    Пръстен с печат
    1 131​
    1 711​
    .
    Всички награди вдясно
    Бодлива гъба
    4 645​
    Воден плод
    4 725​
    Маслодайна роза
    4 470​
     
    ПЕПЕЛЯШКА, [[Fermerkaa]], Bamze и 5 други харесват това.
  3. ka-linka

    ka-linka Пазител

    Значи събираме за 38 игри пръстени и скарабеи, изиграваме ги набързо и сеем, че да пипнем всички бонуси за растението. 608 торбички сметнах наум от цялата игра, без бонуси 14 хилки растения няма как да се направят. И това май беше събитието, на което е по-добре да се се сее на големи полета, че да се правят повече растения. Или греша?
    В торбичките не съм предвидила тези, които се получават от мини-игрите, 60х4 максимум, още 240.
     
    ПЕПЕЛЯШКА, dedoto и Bamze харесват това.
  4. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    пратих ти совата, а тя кацна в някаква измислена калинка o_O прати ми твоята сова от истинската калинка да й разкажа приказка :D
     
    ПЕПЕЛЯШКА, Bamze и ka-linka харесват това.
  5. DILQNADELI

    DILQNADELI Обсебен

    Като разказваш разказвай на всички приказки обичаме и ние
     
    Кобрелия, .TAINNA., kakata13 и още 1 човек харесват това.
  6. Bamze

    Bamze Болярин

    Най-вероятно ще се включа в това събитие. Харесва ми да редя пъзела, макар че не успявам да развия добра скорост на редене, за да взема повече торбички със семена.

    За стратегията какво да кажа -
    - за изскачащите трябват точки, така че растения с повечко точки на Баха и полетата от фермата за начало, който може - ползва мигновеното поникване и така , стандартните неща. Аз няма да играя със селекция за изскачащите, ще пазя СХ за следващите събития със селектиране. / за всеки случай/. А пък, който има повечко СХ, може да я вложи и в това събитие. Виждам, че има бонус % точки за селектиране почти непрекъснато от наградите вляво.
    - за растенията май наистина ще е по-добре да се сади на големи полета, за да може от 1 семе да излезе поне 7 /с ЯМЧ/ растения, но как ще се навъртят толкова много бройки растения само от големи полета и само от семена - това не знам. Не мога да си спомня дали може да се поставят едновременно ЯМЧ на диамантен слот и бустер за бройка на растения на друг слот /златен/... Имам Бонус за реколта от полето +100 % за златен слот и ще пробвам тази комбинация с ЯМЧ-то как ще подейства на бройката растения.

    П.п. ЯМЧ + Бонус за реколта от полето +100 % за златен слот + тор на Мими = 15 бройки от голямо нормално поле /действат заедно/.

    Ако някой иска да сподели нещо за стратегията си за игра, ще съм му благодарна.

    И пак така - забавна игра на играещите и приятна почивка на пасуващите!
     
    Последна редакция: 4.8.21
    .TAINNA. и ka-linka харесват това.
  7. .water.

    .water. Адмирал

    Чакам да се появят на пазара за продаване винаги последния ден е задръстено от предложения.Тази игра с реденето е отвратителна семена няма да видя.
     
    Последна редакция: 3.8.21
  8. Самардапа

    Самардапа Главен болярин

    С това събитие започва и друго - със селектиране, в което има нов обор и работилница, така, че пазенето на СХ няма да е опция :)))

    Когато на пазара можеше да се купува с бутона Enter номера ставаше....този път ще е интересен пазар, като може да се купува само с мишка :music:
     
    Bamze и .TAINNA. харесват това.
  9. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    (14) Две калинки - детска песничка - YouTube
    Две калинки
    с пъстри пелеринки
    под дъжда вървели,
    песничка си пели:
    „Тра-ла-ла-ла-ли
    нека да вали!
    От дъждеца, ах,
    нас не ни е страх!“
    Две калинки,
    пъстри балеринки,
    под дъжда танцували,
    пели и лудували.
    от Йордан Друмников
    :inlove::music::D
     
    Hancheto, dedoto и ka-linka харесват това.
  10. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Защо само с мишка? Понастоящем потвърждението на покупката е възможно и с Enter.
    ;)
     
    Bamze харесва това.
  11. buba62

    buba62 Главен болярин

    Играя. Първо ще събирам изскачащи, от основната ферма заради скорпионите може и да не ми стигнат, но ако трябва ще използвам моментното поникване. След това ще изиграя 60 игри и тогава според броя получени торби със семена ще реша какви бонуси още за + бройка да активирам, да си играя ли с колелото и т.н. И вероятно ще отгледам растенията на малки полета със супер тор, за да успея да се включа във времето на бонусите за + бройка.
    Успех на захваналите се и лека нощ на още будните!
     
    Bamze и .TAINNA. харесват това.
  12. ТИН

    ТИН Обитател

    Има ли промяна в началният час ? При обиране никакви изскачащи !
     
    ПЕПЕЛЯШКА харесва това.
  13. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Не видях промяна, поредния гаф на екипа на фармерама, искам си изскачащите от основното поле, обрах в 15,06.
     
  14. kakata13

    kakata13 Ветеран

    Не си само ти, ама като не гледам новините е така :cry:
     
  15. ПЕПЕЛЯШКА

    ПЕПЕЛЯШКА Обсебен

    Щях да се учудя, ако всичко беше наред, но аз си искам скарабеите.
     
  16. ТИН

    ТИН Обитател

    И аз си искам изскачащите от основното и от плантацията , моля !!!!
     
  17. kakata13

    kakata13 Ветеран

    И аз си искам скарабеите
     
  18. ka-linka

    ka-linka Пазител

    365 на 408 - скарабеи - пръстени, около 1/4, четири реколти дълги трябват, накрая ще се играе спринтово с растенията.
     
  19. gimitko

    gimitko Кандидат за признание

    Здравейте,ако някой има повече маска "бахама", моля да ми изпрати.
    Никът е същият. :)
     
    Последна редакция: 4.8.21
  20. adibobi

    adibobi Напреднал

    Искам да попитам - бонус за общи приходи L +200% ще действа ли на растенията на събитието и на скорпионите?
     
    лудакрава1 харесва това.