Джурасик свят

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от KARAKONJO на 30.1.17.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    Загледах се че има място в морето покрай двата острова, може да се постави някъде от мъглата 3 остров и там да се гледат и развъждат праисторически растения и днозаври. Естествено за да е по - интересно може първо да се разкопава острова за вкаменелости, да се направи машина подобна на рецикламата - слагаш от едната страна необходимото количество вкаменелости и да извлича днк от тях под формата на парченце пъзел с каритнка на въпросния динозавър или пра растение и като се събере целият пъзел да имаш достъп да отглеждаш новооткритото. Парченцата да се увеличават с времето - като си първо ниво 1 парченце да е достатъчно, като се качиш на 4 вече да са 2 парченца и така докато станат 20-а парченца за 1 животно или растение. Естествено понеже ще се отглеждат такива същества е най - добре точки опит които се получават да са двойно повече от на обикновената или баха фермата. Разбира се ще са тревопасни и месоядни, морски, летящи и сухоземни, след време може да се помисли за селекция или дори за добавяне на бозайникова секция да речем изчезнали същества като додо, гигантски лемури, съблезъби тигри, пещерни мечки, мамути, мастодонти. Пък някой с по-развинтено въображение може след време да добави производства и да тормози динозаврите да се трепят за прехраната си.
     
    Последна редакция: 30.1.17
    Lili79, .water., joujoujouj и 5 други харесват това.
  2. ралицаник

    ралицаник Напреднал

    Много ми харесва това предложение,екзотично и вероятно би било много забавно. Аз го подкрепям!!
     
  3. lyd_s_motika

    lyd_s_motika Кандидат за признание

    Да, да, братко мой, Кара Конджо! Откак Дълго перо опънал вигвам във Фармерамска прерия и жадно гледал в голяма вода, белки види голям океански риф, нищо по-добро от това не се е чуло! Направи анкета и предложение, нека твой глас се вдигне в синьо небе, прелети високи Хималайски планини и проехти в Бейджинска равнина! Да братко мой, Дълго перо яхва мустанг и тръгне до теб по тази пътека!
     
    Последна редакция: 30.1.17
    joujoujouj и маринката74 харесват това.
  4. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Няма ли ви дойде малко по вече копането?То идеи много,и някой доста добри,ама...дали е добра самата "идея" за нови разширения са питам аз.
     
    тралала, georgiev, Мариана07 и 3 други харесват това.
  5. lyd_s_motika

    lyd_s_motika Кандидат за признание

    Здравей, брате Огнен орел! Нека ти кажа това - когато някоя къртица е влюбена, тя рие по сто метра на денонощие. Дъго перо видял пет пъти жълто око да обиколи небето в тази игра и много идеи да валят. Може и ние двама да сме сега слепи къртици, влюбени в голям гущер... Нека, Огнен орел не се натъжава.
     
  6. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    А то самото копане за вкаменелости може да е на ротационен принцип а островът да е разделен на зони - област с преобладащ шанс да намериш тревопасни, на месоядни, на морски. Съответно после за да не се "изядат" едни други да имаш място където да отглеждаш всеки вид. Най - виоко в йерархията и на най- високите нива да са например най - големите и едри представители на видовете. Тревопасните да речем - брахиозавър, камарозавър, от хищниците естествено Тиранозавър, Оенитохейнус при летящите, Мозозавър и Лиоплеуродон при морските. Плезиозавър и Еласмозавър при сладководните. (Смята се че Неси е подобен вид сладководен динозавър). То динозаврите са толкова много видове и подвидове през различните периоди, че може да има "хляб" за поне 40-50 нива. И то само с животни.
     
    Последна редакция: 30.1.17
    Lili79, lyd_s_motika, Sony59 и още 1 човек харесват това.
  7. joujoujouj

    joujoujouj Полубог

    О, за влюбване щом иде реч - в миг довтасвам отдалеч!
    И сега да си призная - влюбена съм, то се знае -
    влюбена съм в'ъв живота! Е, не всичко е по ноти...
    Но е чудо да си жив, сутрин да се будиш див,
    а зората с' слънчеви лъчи звяра в теб да укроти...
    спираш нечии очи...и усмивка там трепти,
    срещаш нечии ръце, в буен ритъм бие туй сърце...
    пеперуди, пеперуди пърхат неуморно, като луди...

    Таз идея чудя се сега, как за себе си да оценя!?
    Чувства смесени витаят, де ще му излезе краят?
    Приказен е този свят, на емоции богат,
    но с'ъс тежката мотика, трудно вече ми се тика!
    ...нека бъде! Който иска Динорама ще устиска :)
     
    Lili79, milkoga1, Мариана07 и 4 други харесват това.
  8. lyd_s_motika

    lyd_s_motika Кандидат за признание

    А дано, а дано!

    И още, Дълго перо каже на мой брат, как да прави по 400 изскачащи на куест за 24 часа. Освен ако той не прави по 500...
    Тогава Дълго перо си замълчи и разходи кон по прерията.
     
    ..koni.. и mushnuk харесват това.
  9. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    Всъщност аз не знам как да добавя анкета към темата.
    А за ротационния принцип идеята ми е следната. На острова (който може да е горе в дясно - там има много празна вода) да има различни зони и във всяка зона да може да кликнеш на някое място и да изкопаеш вкаменелост. Но да не е безкрайно а да речем да имаш право на 2 от 4 опита. И по 1 зона дневно. Ако зоните са 5 да се изредят за 5 дена и да почнат отначало. Акогато си открил даден дионозавър или растение, да не ти се падат вече от неговият вид. А в началото на всеки месец подобно на фермерския магазин да се почне наново и да ти се падат нови вкаменелости. Естетсвено може да се помисли че освен вакемнелост да може да ти се падне семе на вече открито растение, по рядко да речем да се пада кехлибар в която да имаш 40-50 процента днк на динозавъра. А те динозаврите по принцип са хапвали високи треви, папрати, гигантски хвощове и след като те са се оправяли толкоз време и ние ще се оправим. Сега няма как морските ще трябва да ядат риби, но не пречи да се помисли за отглеждане на разни праисторически морски обитатели, без значение дали са живели по време на динозаврите или не. И те да послужат за храна на морските/сладководни динозаври.
     
    Lili79 и lyd_s_motika харесват това.
  10. Мариана07

    Мариана07 Старши болярин

    Ам, то за онова място не гласиха ли Коралов риф?!?! o_O Явно проекта отиде в забвение. :(
    А ще има ли Игуанодони? Те са ми любимите динозаври! :inlove:

    Идеята е интересна и ми харесва, но се съмнявам някога да се осъществи.
    Все едно на мястото на Рошко да сложат Гората на феите и да си отглеждаме вълшебните яйца от Фентъзирама, т.е. напълно неосъществимо!

    А създаване на анкета става още по време на създаване на темата, просто трябва да попълниш полетата по-надолу - въпрос и възможните отговори, които да подкрепим:

    [​IMG]
     
    Последна редакция: 31.1.17
    обичамфорума, .water. и lyd_s_motika харесват това.
  11. milkoga1

    milkoga1 Господар

    С магия,брате,с магия.И разбира се с помощта на Великите Духове на Свещената Земя.
     
    тралала, georgiev и lyd_s_motika харесват това.
  12. koko2011

    koko2011 Прохождащ

    Как става това, Дълго перо? :D
     
    lyd_s_motika харесва това.
  13. lyd_s_motika

    lyd_s_motika Кандидат за признание

    На твоя ограда кацне Кривоклюно нощно око, то ти даде писмо.
     
  14. lyd_s_motika

    lyd_s_motika Кандидат за признание

    Дошъл един фотограф на езерото Лох Нес, да снима Неси. Раположил техниката, заредил батериите опънал навеса и седнал.
    Час, два, три... Нищо, та нищо! По едно време иде един рибар и фотографа го пита:
    -"Извинете сър, дойдох да снимам Неси, ама нещо се закучи, бихте ли ми казали, по кое време е най-вероятно тя да се покаже?"
    -"Ами, какво да ви кажа сър -рекъл рибаря - най-често след третото уиски!"
     
    Lili79, joujoujouj, Мариана07 и 2 други харесват това.
  15. Lili79

    Lili79 Прохождащ

    Много забавна идея. Подкрепям!