Въпрос за пазара

Дискусията в/ъв "Архив на Помощ" е започната от fares77 на 29.8.14.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.
  1. fares77

    fares77 Кандидат за признание

    Бихте ли ми казали защо не мога да избера определена цена на стока, която искам да продам, ако въведа по-висока сума, не се приема, явно има някакво ограничение.
     
    Тити харесва това.
  2. Styx

    Styx Guest


    здравей, отворил ли си руната от дървото на мъдростта, която ти позволява да продаваш с 75% надценка?
    и да има ограничение - отгоре над полето в което можеш да изписваш желаната продажна цена има един плъзгач с + и -, но не можеш да продаваш на цена по-висока от тази до която ти дава да стигнеш с плъзгача.
    Не знам дали го обясних ясно :oops:
     
  3. Тити

    Тити Подрастващ автор

    Като се има предвид, че пазара е динамичен, в зависимост от търсенето се определя и цената. То не е и необходимо да слагаш максимална цена защото шанса ти е нулев да я изтъргуваш, освен ако не правиш някакви шменди-капели ;) А ако се мъчиш да правиш далавера с торта, вече всички са на финала на евента и цената и пада, ако не успееш да я продадеш до 7 дни (няма нов евент) ще ти я върне пазара и ако ти е пълно торището ще я загубиш
     
  4. fares77

    fares77 Кандидат за признание

    Отворила съм руната, но понеже исках да продам един брой шушулка от рожков, а все още никой не продава, та исках да разбера на каква цена максимално мога да продам. Защото в началото ягодите и мушмулите бяха стигнали по няколко хиляди бройката, затова се интересувам как става. Благодаря!

    Не се опитвам да правя никакви далавери, просто исках да знам дали плъзгача при мен стига до там, докъдето и при другите и как се определя крайната му стойност.
     
    Последно редактирано от модератора: 29.8.14
    Тити харесва това.
  5. Тити

    Тити Подрастващ автор

    Именно, от динамичния пазар е, понеже всеки се ослушва и не си продава шушулките, трябва да потръгне търговията, че да се вдигнат цените :) Тогава всички ще се юрнат да продават, ще се насити пазара и ще смъкне цените :)
     
  6. fares77

    fares77 Кандидат за признание

    Доколкото разбрах, цената е много ниска, защото няма търсене на шушулки и по-добре да изчакам. Благодаря на всички за помощта!
     
    Тити харесва това.
  7. Styx

    Styx Guest


    както ти е казала Тити, пазара е динамичен и търсенето и предлагането определят цената, но пак няма как да продадеш над определена стойност. Ако искаш по-висока цена задръж за сега продукта и го пусни на пазара когато стоката се раздвижи малко :)
     
  8. fares77

    fares77 Кандидат за признание

    Благодаря, ще изчакам малко.
     
  9. Тити

    Тити Подрастващ автор

    по-скоро няма предлагане на шушулки, защото цената е много ниска...
     
  10. Някой трябва да се прежали да започне да предлага и малко по малко цената ще се вдигне, докато никой не предлага това няма как да се случи.
     
  11. Тити

    Тити Подрастващ автор

    Благодаря ти, че внесе яснота към горния ми пост :)

    Да се самоцитирам "Именно, от динамичния пазар е, понеже всеки се ослушва и не си продава шушулките, трябва да потръгне търговията, че да се вдигнат цените :) Тогава всички ще се юрнат да продават, ще се насити пазара и ще смъкне цените :)"
     
  12. tutifruti9

    tutifruti9 Пазител

    И аз да се наместя тук с една питанка за пазара, та да не отварям нова тема. Има ли някаква опция, да се спре продажбата на 1бр. пшеница. Днес, вече на няколко пъти ми се случва да минавам от там, моркови и пшенички по 1 е много трудно да се купуват, пък и действат изнервящо.
     
  13. –divane-

    –divane- Team Leader Team Farmerama BG

    За съжаление не :(
    Наистина е много изнервящо но няма как да забраним на някои да пуска по 1бр. Можеш да ползваш сортирането по бройка, но тогава трябва да внимаваш за цената.
     
    tutifruti9 харесва това.
  14. tutifruti9

    tutifruti9 Пазител

    Благодаря, макар да не ми харесва, ще трябва да се примиря с това и да си пия хапчетата за нерви, по - редовно.:p
    Поздрави
     
  15. kosdas

    kosdas Анализатор

    и аз имам едно питане как по ID се определя кой на кой пазар се намира
     
  16. Здравей, използвай следната таблица - клик .

    п.п. таблицата е премахната от съображения за сигурност на акаунтите.
     
    Последно редактирано от модератора: 30.9.14
  17. kosdas

    kosdas Анализатор

    много благодаря
     
  18. За нищо, приятна игра!
     
  19. tutifruti9

    tutifruti9 Пазител

    Аз съм малко блонди, кои числа точно събираме? Нещо не мога да схвана таблицата, а съм забравила как ставаше.
     
    Последна редакция: 1.10.14
  20. BUTTERFLAYS

    BUTTERFLAYS Пазител

    Нищо не събираш, Тути само си пишеш айдито отгоре и като цъкнеш долу дето пише номер на пазар ти излиза на кой е твоята ферма.
     
Статус на темата:
Не е отворено за бъдещи отговори.