Бормашина като бонус при облагородено растение в Разсадника

Дискусията в/ъв "Актуализации и идеи" е започната от Doremi на 10.1.17.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
?

Желаете ли да има бормашина като бонус при облагородено растение в Разсадника?

  1. Да

    87.2%
  2. Не

    12.8%
  1. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Предлагам в разсадника да се пусне растение (може след евент да се запази някое ... цвете), което да има бонус за изскачащ предмет бормашина, до ниво 80- 90, за да могат повече участници да се възползват. Във фермата до ниво 96 растенията са включени в облагородяването, а от следващите биха били непосилни за по-новите ферми. На острова няма облагородяване, остава фермата. Не смятам, че промяната на текущите бонуси е удачно,това би било объркващо и некоректно, тъй като някои играчи може да са облагородили дадено растение.
    Представената възможност ще бъде е стимул за закупуване на Манифактура, Менажерия, Бахама-манифактура, Бахама-менажерия, Разсадник, Бахама-разсадник, които са предложени в магазина срещу лалогулдени, което би могло да е приход за създателите на играта, а участниците биха били доволни.
     
    Последна редакция: 10.1.17
    .TAINNA., The.Farm и ..koni.. харесват това.
  2. НощенБяс

    НощенБяс Кандидат за признание

    гласувах с ДА щото искам да стане:D

    - Продавам бормашина. Работи без ток и батерии. Ето вижте я!
    - Ама това е "Калашников"!!??
    - Е, нямам представа каква марка е, но прави страхотни дупки.:D
     
    .TAINNA., lyd_s_motika, The.Farm и 3 други харесват това.
  3. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    Ама те така или иначе се падат. По - добре да сложат някое ново дърво че само растения след ниво 100, а за облагородяване бих се трепал ако падат мовите монетки или лолота. Иначе съм пас.
     
  4. *mMm*

    *mMm* Кандидат за признание

    За разсадник и манифактура въобще няма да си мръдна пръста. Аз тази манифактура така и не разбрах какво прави.
     
  5. KARAKONJO

    KARAKONJO Адмирал

    Нищо не правят. Това са складове. Слахаш го на поле 2х2 и там набутваш производствата да си пестиш място. Вместо 4 на общо 16 полета всичките на 4.
     
  6. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Кой както желае, на мен пък ми е интересно да строя. Да не кажа, че единственото разнообразно нещо. В таблиците има непопълнени полета, защото не мога да видя при мен как е - или не съм стигнала пред втори ъпгрейд, или съм го минала и не виждам какво е необходимо... Ще помоля който вижда при него, да сподели и да допълня таблицата. Мисля, че за втори ъпгрейд се удвояват необходимите неща от предходния първи. И тогава може да се разбере колко бормашини трябват за всички 6 склада. (Вече се разбра, 92)

    Каква може да е ползата според мен - на 4 полета за обори, биха могли да се съберат 32 обора общо от фермата и Бахама. А те ако са розови, неонови, всякакви подобрени чувствително се увеличава бройката. Разбира се, ресурсът е огромен, но на старите играчи едва ли им е проблем, а за по-младите фермери, може да изглежда перспективно.
    За Разсадниците още не съм осъзнала кой знае каква полза, освен, че и от там може да излиза бормашина. На 2 големи полета могат да се съберат общо 16 дървета, ако са ххл, още по-добре.

    Цялата информация е взета от тук за складовете във фермата: https://board-bg.farmerama.com/index.php?threads/Менажерия-Манифактура-Разсадник.13792/
    И за Бахамарама: https://board-bg.farmerama.com/index.php?threads/Бахама-Менажерия-Манифактура-и-Разсадник.13914/

    [​IMG]
    ***
    [​IMG]
     
    Последна редакция: 11.1.17
    .TAINNA. и joujoujouj харесват това.
  7. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    Точно така е.
     
    .TAINNA. и Doremi харесват това.
  8. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Много благодаря! :)
    Допълних и вече съм спокойна.
     
    .TAINNA. харесва това.
  9. The.Farm

    The.Farm Болярин

    Полезни са доста. На основната ферма купих и втората менажерия от магазина, като първата която отворих с звездите успях да я ъпгрейдна и сега пердаша на поразия животни, докато дърветата ми седят, ако ги нямаше тези новости щеше да ми заеме минимум 10 големи полета (колкото обори имам сега в тях) които сега са заети с 32 бр. дървета. На бахамата имам само една менажерия и разсадника, и там ги използвам. Много искат за ъпгрейдите наистина, но си заслужава, рано или късно ще се избии инвестицията и ще работят на печалба. На основната отворих и тъпата манифактура, но съжалявам да бях си отворил разсадника там. Много съм стиснат да давам животни за нещо което мога да си произведа от дърветата - яйца, мед, мляко
     
    .TAINNA. и Doremi харесват това.
  10. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Правиш като мен - мижам и предавам. И бързам, докато не съм размислила. Струва си инвестицията като ресурс, защото настрани няма полета да се разпростреш, а това е голяма възможност нагоре като етажи.
    Не можах да разбера това - "Много съм стиснат да давам животни за нещо което мога да си произведа от дърветата - яйца, мед, мляко" - какво си сложил там ? :):):)
     
    Последна редакция: 13.1.17
    .TAINNA. харесва това.
  11. dedoto

    dedoto Адмирал

    за мен това е като приказката "тръгнах с голяма кошница на пазар и я върнах почти празна".очакванията ми определено бяха много по-големи.материалите които се искат вероятно за много от играчите/както и за мен/ са трудно достижими-особено за тея на които им предстои да си отворят някое производство.
     
    .TAINNA. и Doremi харесват това.
  12. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Разбирам те, много хора са като теб. Но има и други. За мен трудно достижимо е да събера бормашините, тъй като излизат само от тези складове и от нищо друго. Ако я има тази възможност, да излизат от облагородено растение, по никакъв начин не би повлияло на хората, на които не им е потребна. Няма да облагородяват и това е. Тук става въпрос за тези, които искат да си развият складовете. Защото за мен, ако не е направено, не са пълноценни. Но пък ако стане, ще ме устройва. В последния месец са ми се паднали 1-2, най-много три. Имаше някакъв период, излизаха мааалко повече. Но свиха кранчето.
    Да си призная, аз не строя в работилницата производства. Само ако ми трябва нещо за ПиТ. В складовете слагам такива, които са ми награди от куестове, паднали са се от нещо.
     
    Последна редакция: 13.1.17
    .TAINNA. харесва това.
  13. dedoto

    dedoto Адмирал

    от общото цяло бормашините са наи малкия проблем те са актив до някое си време,после стават натрупващ се постоянно предмет в плевнята/пр.резервоар,стар метал и др./.идеята ми е че материалите които се искат за 2ри ъпгрейд на менажерията например са 12000 дъски? и ако някак си се снабдил с неимоверно скъпо струващи планове от читалището установяваш накая че имаш в повече бормашини отколкото материали
     
    .TAINNA. и Doremi харесват това.
  14. lyd_s_motika

    lyd_s_motika Кандидат за признание

    Ами, виж сега, от едно Млечно XXL за 24 часа обираш четири гюма млекце. За същите 4 гюма, трябва да отгледаш сума крави и да ги пратиш да станат на мляко после. Та, прав е човека.
     
    .TAINNA. и Doremi харесват това.
  15. mushnuk

    mushnuk Жива легенда

    o_Oo_Oo_O
    Любител на дърветата съм, ама за това дърво сефте чувам.
     
    .TAINNA. и Doremi харесват това.
  16. pepa551

    pepa551 Анализатор

    Млечно дърво- 2 кр. мляко. Така изписва на моето:)
     
    Doremi харесва това.
  17. lyd_s_motika

    lyd_s_motika Кандидат за признание

    Нека ми прости моята сестра, ама си сръбнах повече от лулата на мира, пардон... бира, та не мога да кача линка, ама ето го заглавието:
    https://board-bg.farmerama.com/inde...-дървета-и-животни-време-за-отглеждане-и-цени
     
  18. lyd_s_motika

    lyd_s_motika Кандидат за признание

    Абе, идеята е да го береш от дърво, а не да гониш крави и кокошки по мандрите...
    Ако не Млечното, поне Яйченото снася по 4...
     
    Последна редакция: 13.1.17
    .TAINNA., Doremi и milkoga1 харесват това.
  19. milkoga1

    milkoga1 Господар

    Бе няма значение 2 или 4 дава,все е млекце...xD
     
    .TAINNA., тралала, georgiev и 2 други харесват това.
  20. Doremi

    Doremi Старши болярин

    Братко с мотиката, дали другият брат е бил озарен от мисълта, че някой ще сложи в голямата колиба-менажерия точно перо от кокошка, опашка от крава или крило от пчела? :)
     
    .TAINNA. и pepa551 харесват това.