Бонус за реколта

Дискусията в/ъв "Архив на Помощ" е започната от bubolina8 на 28.9.19.

Скъпи форум потребители,

Ако вие искате да се включите активно във форума и да участвате в дискусиите, или искате да започнете своя собствена тема, първо ще трябва да влезете в играта. Моля, регистрирайте се, ако нямате собствен акаунт. Ние очакваме с нетърпение следващото ви посещение във форума! Играйте тук
  1. bubolina8

    bubolina8 Комисар

    Спечелих бонус за реколта от колелото но не ми го начисли ? ID: 15990156
     
  2. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    виждам +1 за обори спечелено. Разлисти в лентата на часовника.
     
    .TAINNA. харесва това.
  3. bubolina8

    bubolina8 Комисар

    Разлистих в лентата със спечелени награди в колелото и там още пише бонус реколта затова се обърнах към вас
     
    Последна редакция: 28.9.19
  4. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    А пише ли, че е от полетата?
    Защото има бонус реколта от полетата, бонус реколта от дърветата, бонус реколта от обори... Все +1 за съответния вид.
    Вероятно това те подвежда.
    А когато е с процент се отнася за всичко и е например Бонус реколта: +100%.
    Просто обръщай внимание за какво се отнася, когато на колелото има бонус +1 на колелото .
    :)
     
    .TAINNA. харесва това.
  5. bubolina8

    bubolina8 Комисар

    Ами само пише бонус +1 реколта
     
  6. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    В спечелените награди - да, така пише.
    Но когато въртиш, пише за какво се отнася.
     
    .TAINNA. и bubolina8 харесват това.
  7. bubolina8

    bubolina8 Комисар

    Да но като въртя пише само това затова помолих да проверите.То вече изтече та каквото е било е без знечение>:(
     
    Последна редакция: 28.9.19
  8. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Като въртиш се вижда за какво се отнася. Например:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    След това в Спечелени награди изглежда еднакво.
    Освен това в лентата с бонусите (вдясно, под таймера за събитията) се вижда точно какъв е бонусът.

    Ей затова можеш да поглеждаш в лентата с бонусите, тогава ще знаеш какъв е бонусът и няма да изтече. (Ако не си обърнала внимание при въртенето.)

    П.П. Ето и малко картинки, онаглеждаващи написаното по-горе:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    .TAINNA. и bubolina8 харесват това.
  9. Каспаретка

    Каспаретка Board Administrator Team Farmerama BG

    Още вчера казах че бонуса е бил +1 за оборите. Съжалявам нямах възможност да пиша по рано, ето и снимка която успях да направя от таймера ти вчера.
    Screenshot 2019-09-28 at 20.06.23.png .
     
    .TAINNA. и dedoto харесват това.
  10. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Муши, така е, но когато въртиш, на колелото не излиза времето за бонусите примерно за 3 часа, за 6 часа. Не излиза и в прегледа на спечелените награди и все трябва да следя лентата с бонусите, а при мен те са много и губя време да превъртам. Правя го, защото нямам избор. Дали само в моите дузина ферми е така или при всички не знам, но трябва да направят да се показва, да се вижда времето, за което тече спечеления бонус още на колелото.
     
    dedoto харесва това.
  11. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Не е съвсем така. За реколта от полетата се вижда, че е за 6 часа.
    А за другите неща времето се вижда, ако задържиш мишката върху бонуса. Излиза подсказка.
     
    .TAINNA. харесва това.
  12. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    В моите ферми не е така, но няма да споря. Ако искаш, ще оставя ИД на няколко ферми да видиш ;) Няма да затруднявам екипа обаче. Трайкам си ;)
     
  13. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Няма полза да ми оставяш ИД, не правя проверки.
    Но може да провериш настройките - дали е включено показването на подсказките (в допълнитлените настройки, най-долу в лявата колона).
     
    .TAINNA. харесва това.
  14. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    Да, включено е. Карай да е весело :)
     
  15. mushnu4ka

    mushnu4ka S-Moderator Team Farmerama BG

    Ей такава е подсказката като посочиш с мишката:
    [​IMG]

    Освен това всичките бонуси за реколта (т.е. за +1) от полетата, дърветата и т.н. са за 6 ч. (Лично - гледам да въртя сутрин и/или вечер преди обиране, че да не стават зян, само по време на събитие се изкушавам да въртя и между големите бранета, както им казвам.)
     
    Последна редакция: 29.9.19
    .TAINNA. харесва това.
  16. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    да, ама тази подсказка се показва, ако посоча с мишката преди да въртя колелото. А аз въртя нон стоп и не гледам. Всеки ден опразвам колелото, а сандъците не смогвам. Да ти се оплача, вчера се изкривих да въртя. Бях събрала купища сандъци, които дават врътки. Три часа в едната и три часа в другата ферма. Занулявах врътките 4-5 пъти и опразвах сандъците разумно, не наведнъж, а по 10-20. Иначе врътките отиват в небитието неизползвани. Затова не обичам колелото. Все трябва да гледам колко сандъка от тези със зеления етикет да отворя xD
    Затова исках в темата за колелото обикновените врътки да се събират без лимит, както са парти врътките.
    Карай да е весело Муши :D
     
    dedoto харесва това.
  17. petruhka

    petruhka Подрастващ автор

    Искам да питам - тропическата колада ще ми даде ли +3 на растението от събитието. Не искам да я хабя иначе
     
  18. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    според мен не. Вгледай се добре: Бонус за реколта на всички игрални полета за Други Посеви. Трябва ти нещо, което да е за Растение от събитието :)
     
  19. petruhka

    petruhka Подрастващ автор

    е това Други е неясно, за растение от събитието не видях :(
     
  20. .TAINNA.

    .TAINNA. Жива легенда

    когато избираш растение да го сееш, горе ти се изписва какво е. Цветя, Други, Зеленчуци и т.н. От там ще разбереш кои са тези други.
    Иначе, ако имаш Бонус Приходи от растения 100% за 24 часа златен слот, ще ти свърши добра работа, но не съм сигурна дали влияе на растението от събитието
     
    petruhka харесва това.